Tvorivý víkend s J. H. Blichom
Sprievodný program k výstave Ján H. Blicha 1939 - 1999
Sobota 2. júna 2018
Tvorivé stretnutie (nielen) pre rodiny s deťmi/
To, že nielen práca, ale aj spolupráca zušľachťuje si môžu prísť vyskúšať žiaci, študenti, spolužiaci a rodičia s deťmi, ktorí sa neboja zdieľať a “shareovať”. Počas tvorivej dvoj-hodiny zistíme, čo nás spája, aký význam má architektúra pre život komunít dnes a čo všetko si môžeme predstaviť pod slovom kontaktné miesta.
Na workshop je potrebné sa prihlásiť tu: http://bit.ly/JHBworkshop
17:30 Inžinierska odysea
Autorka workshopov:
Mgr. art. Katarína D.F. Siposová je absolventkou VŠVU v Bratislave, oddelenie S+M+L_XL, Kov a šperk a je jeho súčasná doktorandka. Počas štúdia sa zúčastnila mnohých študijných pobytov a v roku 2017 získala prestížne Fulbrightovo štipendium na postgraduálny výskum na SUNY New Paltz Univerity, USA. Zúčastnila som viacerých medzinárodných skupinových výstav v rámci šperkárskeho zoskupenia die Slowakische Schmuckmanschaft a aktívne prezentuje svoju tvorbu na samostatných výstavách na Slovensku a v zahraničí. Je držiteľkou Ceny Galérie umenia v Legnici, Poľsko, laureátkou Student Award - Enjoia ́t Award 2012, Barcelona a aktívnou propagátorkou súčasného autorského šperku.
Prednáška historika a teoretika architektúry Mgr. Petra Szalaya PhD. o architektúre 60. a 70. rokov na Slovensku.
a zahraničných časopisoch a spoluautorom niekoľkých vedeckých a odborných monografií ako Ročenka Slovenskej architektúry 2016/2017 (2018), Off season (2017) Moderná Bratislava (2014) - editor, Moderné a/alebo totalitné v architektúre Slovenska (2013), alebo Atlas sídlisk Bratislavy (2012). Je členom medzinárodnej organizácie na výskum a ochranu modernej architektúry DOCOMOMO International. Na výstave Jána H.Blichu bude realizovať prednášku s názvom Neskorá moderna? Architektúra 60. a 70. rokov na Slovensku.
Nedeľa 3. júna 2018
16:00 Komentovaná prehliadka a vlastivedná prechádzka po Trenčíne – sídlisko Sihoť 3
Komentovaná prehliadka výstavy s autorkou výstavy Luciou Mlynčekovou, na ktorú sa napojí o 17:00 vlastivedná prechádzka. Počas komentovanej prehliadky budete mať možnosť spoločne s autorkou výstavy prechádzať jednotlivými inštaláciami. Komentovať, pýtať sa a dozvedieť sa viac najmä o architektovej tvorbe, a taktiež o samotnom procese tvorby výstavy bude hlavným cieľom tohoto stretnutia. V priebehu výstavy budete mať tiež možnosť vidieť niektoré realizácie architekta naživo, a to vďaka vlastivedným prechádzkam spolu s autorkou výstavy.